Ze severu na jih v Kari Traa

8 Autor: - 2.12.2016 - Cestování, Skialp / Freeride / Běžky

Začátkem dubna jsem s klukama z Kejda Ski Teamu vyrazila na dva týdny do jižního Norska. Přestože jsem na severu byla již několikrát (většinou v létě nebo v zimě), musím přiznat, že mě Norsko znovu dostalo! Zelenající se údolí, do kterých pomalu přicházelo jaro, zasněžené kopce, vyrůstající přímo z fjordů a krásné počasí – prostě nezaměnitelná norská atmosféra. Než se kluci vydali dál na sever (a já autobusem do Osla a poté zpět do Česka), stihli jsme navštívit národní park Jotunheimen a nejvyšší norskou horu Galdhøpiggen, Sunnmørské Alpy a horu Slogen (kopec s nejkrásnějším výhledem, jaký si jen dokážete představit) a oblast Romsdal.

Kromě samotných túr, bylo zážitkem také nocování v samoobslužné a nesmírně útulné chatě Patchelhytta, ze které jsme ráno vyrazili právě na Slogen. Po návratu na chatu, se kluci vydali ještě na protější, technicky mnohem náročnější kopec a já si mezitím užívala sluníčka na zápraží. Celý den se na chatičku trousili běžkaři a skialpinisté, a jak to tak máme my holky ve zvyku, nemohla jsem si nevšimnout, která značka mezi Norkama frčí – můžete hádat!

A co se na skialpy nejvíce osvědčilo mně? Jednoznačně merinové termotričko ROSE a doporučit můžu také vestu IDA, která má odvětrání na zádech, takže se zbytečně nepotíte (obzvlášť s batohem na zádech), ale zároveň Vás zahřeje na přední straně těla, když začne foukat.

Po návratu z Norska přišla řada opět na lezení a v červenci jsme se s Jirkou vydali na téměř čtyři týdny do Španělska. Přes pyrenejskou žulovou oblast Cavallers, až do legendárních lezeckých oblastí Margalef, Siurana a Rodellar. Lezení na skalkách jsme si zpestřili více délkami na slepenci Montserrat a věžích Riglos. Určitě si dokážete představit, že lézt na sluníčku (v červenci, ve Španělsku!) prostě nešlo, a proto jsme si vybírali především stinné sektory. I tak jsem byla vděčná za tenký a prodyšný BUTTERFLY top a lehounké tílko INGVILD, které se stalo jedním z mých favoritů. A protože tepla a lezení není nikdy dost, prodloužili jsme si léto a na jih se vydali i na konci září – tentokrát na Istrii

V posledních týdnech však počasí venku naznačuje, že je čas schovat tílka a kraťásky hluboko do skříně a vytáhnout teplé a hřejivé kousky. A já už se nemůžu dočkat, až vyzkouším letošní novinku – triko ROSE s kapucí. Pokud se i Vy chystáte za dalším zimním dobrodružstvím nebo snad do teplých krajů a nějaký ten kousek by Vám v šatníku chyběl, mrkněte na e-shop Norské módy nebo se třeba stavte do brněnského ALPSPORTU.