Powered by Smartsupp

Virtuální cestování s Alpsportem – Rakousko

13 Autor: - 29.5.2020 - Cestování

Hranice se nám pomalu otevírají, ale než se tam dostaneme ve skutečnosti, tak jsme si pro vás připravili pár virtuálních cest a typů na úžasná místa v Rakousku. 

„Průvodce“ Faggič vybral 5 svých oblíbených destinací a 4 modely Scarpa vhodných přesně do těchto míst. 

Ottohaus v Raxech ideální procházka na kousek za Vídní. V blízkosti je D-čková ferrata a na tuto chatu se lze dostat po pěkném treku, nebo nenáročné panoramatické B/C ferratě. Na tuto cestu se skvěle hodí trekovky Scarpa Kailash Trek GTX (Více o trekovkách Kailash ZDE)

Průzračné horské jezero Erlaufsee v blízkostí Mariazellu najdete na hranicích Dolního Rakouska a Štýrska.  Jezero se nachází ve výšce 827 m. Na výlet k jezeru doporučuje Faggič legendární lifestylové trekovky Scarpa Mojito (Více o této botě ZDE)

Salzburská jezera je prostě horský ráj na zemi, který musí vidět každý. Najdete tam všechny obtížnosti tras i velké množství ferrat. Na tyhle cesty Faggič zvolil nízkou approach obuv Scarpa Mescalito, která je do těchto podmínek jako stvořená. (Více o Mescalitech najdete ZDE)

 

Kdo by neznal Höllental, ráj lezců sotva 2 hodiny od Vídně. Krásné nástupy a zelená údolí, kam se budete vždy rádi vracet. neuděláte chybu, když zvolíte na úzké kamenité stezky oblíbené Scarpa Ribelle (Více ZDE)

A konečně nejvyšší vrchol Rakouska, majestátní Großglockner se svou výškou 3798 m je perlou Vysokých Taur. Svým tvarem připomínám velký zvon a tak přišel ke svému ikonickému názvu. Do vysokých hor to chce jen to nejlepší a proto Faggič opět zvolil Scarpa Ribelle (Více ZDE).

Sledujte nás na našem blogu a sociálních sítích. Brzy se vydáme na další cesty se sportovním vybavením z Alpsportu.