Powered by Smartsupp

Jaké jsou? Úžasné. Vyzkoušeli jsme nové lyže MOVEMENT.

12 Autor: - 5.12.2019 - Představujeme, Novinky, Testujeme

Dojmy Alpsporťáků z nejnovější kolekce Movement v praxi.

Na jaře měl tým Alpsportu možnost otestovat vzorky nových lyží Movement pro sezónu 19/20. Slovy Starků ze Zimohradu  “zima se blíží” nyní uzrává ten správný čas podělit se o dojmy a postřehy z malého testování nejnovějších Movement, které proběhlo na Chopku v Nízkých Tatrách. 

Počasí i sníh nám přálo, správný čas na opalování i “tvrdou práci” na měkkém sněhu.

Na testování se nám sešlo pěkných pár kousků lyží i lidí. Moravští Alpsporťáci dorazili do Nízkých Tater bez větších komplikací a zážitků. Pražská náplava si užila úchvatné výhledy z D1 a cestu hodnou tréninku na Le Mans 24. Téměř 12 hodinová cesta je však nepřipravila o dobrou náladu, kterou je na správné testování potřeba. 

 

Na co se můžete tuto sezónu těšit ?

 

VERTEX 94 

Oranžové krásky zpevněné uhlíkovými vlákny s rockerem na špici a patě, 94 mm pod patou, 18 m obloukem a hmotností 1450 g.

Více ZDE

Honza (skromný služebník marketingu):

“Podle mě lyže stvořená na touring a klasický skialp. Na výstupu lehoučké, při sjezdu díky oboustrannému rockeru pěkné, někdy až moc točivé, nicméně do sjezdu bych se 100 kg uvítal trochu tvrdší lyže.”

Roman (šéf pobočky Florenc, pán servisu, skialp guru)

Za mě perfektní uni lyže, dobrá váha, točivá až hravá:-) a dokážu si představit celodenní lyžovačku v areálu, ale taky pivko na Vrbatce, nebo Dvoračkách.

Kuba (šéf pobočky Vinohrady, práce všeho druhu, lovec fotosvětla)

Souhlas s Romanem. Perfektní uni skialp nástroj a to včetně sjezdovek. Tam oceníte robustnost celé konstrukce. Navíc skvěle ladí s Maestrale 3.0 a to se taky počítá 🙂 jen na té Vrbatce pivo lepší 🙂

 Anča (Vinohrady, prodavačka 🙂

Dojmy z této lyže jsou naprosto univerzální, stejně jako je lyže sama. Chcete-li zkombinovat pohodový skialp a pohodovou lyžovačku, je toto volba pro Vás.

 

GO 100

Nádherné lyže zpevněné titanalem v trendy barvách a brush efektem na povrchu. Poctivých 100 mm pod nohou, dvojitý rocker, oblouk 19 m a hmotnost 1600 g.

Více ZDE

Honza (skromný služebník marketingu):

“Skvělé, pevné lyže se spolehlivým vedením. Vyžadují pevnější boty, aby vás neunavili v ledových traverzech kvůli šířce, ale super na sjezdy a freetouring ”

Kuba (šéf pobočky Vinohrady, práce všeho druhu, lovec fotosvětla)

“v tomhle případě láska na první pohled 🙂 a po první jízdě nebylo cesty zpět. GOučka mně fakt dostaly. Na svou šířku ještě slušná váha, ale hlavně je jim jedno, kam sto snima namíříš. Dlouhej sidewall podrží na sjezdovce, rocker na špičce a patě v mžiku vpluje do prašanu a ve spodních partiích protne i již rozježděnou sjezdovku.”

Roman (šéf pobočky Florenc, pán servisu, skialp guru)

Už jsem stál na takto širokých lyžích, ale tyhle GOučka mě fakt bavily. Delší rocker velice dobře fungoval i v rozbitém sněhu a jízda na nich i ve větší rychlosti byla velice komfortní.  

Alice

Měla jsem možnost vyzkoušet GO 100 Ld v prašanu a byla to bomba. Díky rockeru tyhle lyže jezdí prostě samy. Ani po pár hodinách ježdění jsem neměla chuť ani potřebu si odpočinout. Při váze 1490 g ( 170 cm ) vhodné i pro delší výlety. Jen bych doporučila s sebou nosit haršajzny do přemrzlých traverzů

Anča (prodejce – Vinohrady)

Tyhle široké lyže mě uchvátily svojí univerzálností ve sjezdu. Zvládnou vše, prašan, břečku, upravenou i neupravenou sjezdovku. Stačí se do nich pořádně opřít. A jako žena, oceňuji pánskou variantu v modré barvě, kterou luxusně sladíte s novými lyžáky Gea 3.0.

 

GO 106

Širší varianta GO v zeleném provedení. Solidních 106 mm pod nohou, dvojitý rocker, oblouk 19 m a hmotnost 1690 g.

Honza (skromný služebník marketingu):

“Na mě už moc široké. Na mokrém sněhu, měli tendenci “tahat” za nohu, ale v prašanu určitě předvedou kus práce.”

Roman (šéf pobočky Florenc, pán servisu, skialp guru)

Další z řady GOuček, ale už dost tlusté, alespoň pro mě. Nicméně byl jsem překvapený jak tato lyže ve větší rychlosti super drží stopu. 

Kuba (šéf pobočky Vinohrady, práce všeho druhu, lovec fotosvětla)

“v mokrém sněhu se jí už moc nechce, ale to nepůjde žádná z touto šířkou. Naštěstí první den ještě chumelilo a nahoře bylo pár pěkných pasáží. Moje “kávička” sice nejsou, ale kdo raději volné sjezdy, tak šup do nich!

 Anča (Vinohrady, prodavačka 🙂

Lyže, která si hravě poradí se sněhem po pás, na sjezdovce to chce řádně klopit na hrany a ani větší rychlost Vás nerozhází.

 

ALPTRACK 85, 100, 106

Nejlepší a zároveň nejdražší z nabídky. Lyže pro skutečné znalce. Ruční zpracování z výběrového dřeva karuba. Dvojitý rocker, oblouk 19 m a hmotnost od neuvěřitelných 850 g. (85 mm, 166 cm)

Více ZDE

Honza (skromný služebník marketingu):

“Široká, pevná a neuvěřitelně, někdy až moc, lehká. Tahle lyže nelze s ničím srovnat. Pruží ke pružit má a je pevná kde má být pevná. Perfektně vede a hlavně o ní ani nevíte. Jasná volba pro skitouring.”

Kuba (šéf pobočky Vinohrady, práce všeho druhu, lovec fotosvětla)

“chvíli mi trvalo, než jsem se jí dostal pod kůži. Pevnost a téměř nulová váha nešla zprvu mojim nohám na rozum, ale pak jsme se sladili, trocha důrazu do nich a získáte jistotu v každém oblouku. Při výstupu vás nepřestanou ohromovat svou lehkostí. 

Roman (šéf pobočky Florenc, pán servisu, skialp guru)

Jezdil jsem model Alptrack 100, který vychází krojením z GO100, ale je o poznání lehčí a taky tvrdší. Takže výšlap za prachovou nadílkou bude hračka a ještě bude šťáva na super sjezd. 

 Anča (Vinohrady, prodavačka 🙂

Tuhle lyži nejvíce oceníte při výšlapu a celodenním přechodu. Její lehkost je skoro až neuvěřitelná. Při sjezdu vyžaduje trochu víc soustředění, ale zato Vás bezpečně vyvede z jakékoliv situace.

 

SESSION 89

Rocker na špici, kratší oblouk 18 m při 177cm a větší zpevnění uhlíkovými vlákny. Hmotnost jen 1380 g

Více ZDE

Honza (skromný služebník marketingu):

“Skvělý poměr vedení, hmotnosti a pevnosti. S rocekerem na špici pěkně vytahuje z měkkého sněhu, ale není tak divoká jako fullrocker Vertex. Pro mých 100 kg, volba č. 2 pro klasický skitouring a freetouring a dost levnější než č.1, Alptrack”

Roman (šéf pobočky Florenc, pán servisu, skialp guru)

tohle je osvědčená stálice v kolekci MVMT, nyní v novém barevném provedení a s karbonem v 5ti osách. Lyže se velice dobře ovládá a přijde mi, že i trochu pomůže v oblouku. 

Alice

Za mě super univerzálka. Při šlapání mě nijak neobtěžuje a když napadne prašan, nebo je rozbitý terén, rocker vás podrží. Na upravené sjezdovce krásně vede, takže to klidně můžete rozjet. Pro něžné pohlaví bych doporučila dámskou měkčí verzi.

Kuba (šéf pobočky Vinohrady, práce všeho druhu, lovec fotosvětla)

“Sešny mi dělají parťáka už delší dobu a neměnil bych. Perfektní univerzálka co mě podržela i na Noci Tuleních pásů. Lehká na výšlap, přesná při sjezdu Portážkama, optimálně široká na výstup lesní pasáží. Rozhodně doporučuji!

Anča (Vinohrady, prodavačka 🙂

Lyže na “vše”. Měla jsem tu čest se s nimi setkat již několikrát a nikdy mě nenechaly v úzkých. Při výšlapu se máte o co opřít a při sjezdu máte možnost si vychutnat jejich stabilitu a přesné vedení.

 

A které vybrat pro Vaše výpravy ?

Na to není jednoznačná odpověď.  Žádná lyže není 100% univerzální a kvalitní výběr vychází z Vašich potřeb, fyziologie a zkušeností. S tím souvisí i vhodná volba obuvi, vázání a dalšího vybavení potřebného pro skitouring a freeride.

 

Přijďte se poradit s do jedné z našich poboček v Praze, Ostravě a Brně, nebo je můžete vyzkoušet na testovacích dnech s Alpsportem.

Několik fotografií z testování: