Powered by Smartsupp

Skialpová výbava pro juniory aneb „Dášenka už nemusí jít celou cestu v bačkůrkách“

40 Autor: - 4.11.2020 - Skialpinismus od A do Z, Skialp / Freeride / Běžky

Skialpinismus stále nabírá na své popularitě a oslovuje čím dál větší množství lidí. Je to logické, krásný zimní sport s velkou mírou variability a širokým záběrem ve výkonnostním zařazení.

Pryč jsou doby, kdy jsme při zaslechnutí slova skialpinista měli představu horolezce ošlehaného větrem, na sněhem pokrytém hřebenu třítisícovkového masivu, ze kterého se nám dělá závrať. To samozřejmě možné je, ale krása tohoto sportu se rozšířila i do nižších poloh a stala se bílou aktivitou číslo jedna i pro řadu „smrtelníků“. 😊

Díky tomu co děláme, se potkáváme se zákazníky, kolegy a kamarády z řad běžců, cyklistů, trekařů, lezců, ale také se záchranářů, „horoslužebníků“ nebo sportovců na profesionální úrovni. Ti všichni ale mají také rodiny, a samozřejmě i děti.

A ty od mala vedou k pohybu jako takovému. Na letní společné aktivity dnes dětem pořídíte téměř na co si vzpomenete. Ale pokud se v zimě chcete taky společně hýbat a běžky už vám nestačí, sáhnete po skialpu, což ovšem znamenalo nechat děti doma. Tak tomu bylo až doteď…

Tento „tlak“ naštěstí zaznamenali i někteří tradiční výrobci skialpového vybavení, a my vám tak konečně můžeme poskytnout výbavu i pro vaše nejmladší nadějné skialpinisty. A to komplet. 😊


Základ všeho je bota

Skialpové boty Movement Explorer Junior 2.0 jsou pro děti stavěné hned ve dvou ohledech. Jednak konstrukce skelletu a komínu je navržena tak, aby maximálně usnadnila obouvání/zouvání, a samozřejmě také vyjímání a vkládání vnitřní botičky. V druhé řadě jednoduchost ovládání – dvě centrální přezky a jednoduše ovladatelný (i v teplejších rukavicích) skiwalk. Samozřejmostí je příznivá váha a komptabilita i s pinovými vázáními. A nezapomeňte na kvalitní ponožky!

Lyžáky MOVEMENT EXPLORER JUNIOR 2.0

Lyžáky MOVEMENT EXPLORER JUNIOR 2.0


Do stopy za mamkou a taťkou krásně zapadnou Apply – jak jinak
😊

Lyže Movement asi není třeba nijak představovat. Řada Apple family se logicky rozrostla o Juniorskou verzi Apple 80 Junior. Jedná se o všestrannou lyži s dřevěným jádrem, lehkým rockerem na špičce pro snazší nájezd do oblouků a ovladatelnost ve volném terénu. Geometrie vychází z všestrannosti Apple řady, ale je dimenzována tak, aby ji poskytla při menším zatížení. K lyžím doporučujeme zakoupit i originál Movement pásy upravené přesně na tvar lyže.

Lyže MOVEMENT APPLE 80 18040 JUNIOR

Lyže MOVEMENT APPLE 80 18040 JUNIOR


Bezpečnost především – tím se rozhodlo přispět Italské ATK 

ATK si ve světě bílé stopy velmi rychle vybudovalo pevnou pozici a dnes je tím, kdo udává směr ve vývoji a inovacích. Zaměření bylo jednak na jednoduchost ovládání a nízkou váhu (to jsou ale obecné vlastnosti ATK), ale hlavně bezpečnost, resp. na vypínací síly pracující s nižší váhou.

Začínající závodníci mohou volit Trofeo 4 – 145ti gramové vázání s pevnou vypínací silou 4DIN.

Vázání ATK TROFEO 4

Vázání ATK TROFEO 4

Nebo juniorská novinka ATK Candy, nejideálnější volba pro začínající mladé skialpinisty. Snadný nástup do špičky, pata umožňující posun +- 25mm, nastavitelná síla 1,5 – 5 DIN a to celé včetně brzdy v krásných 290g. Díky fantastickému CAM-RELEASE-SYSTÉMu, který usnadňuje nášlap paty svou měkkostí, je tak tedy ideální pro nižší váhové kategorie. Doporučujeme. 

ATK Candy

Vázání ATK Candy


Záležitost jedné sezóny? Ne tak docela.

Junioři rostou jako z vody a je nám jasné, že není možné každý rok nové vybavení. Nicméně, díky tomu, že veškerá zmíněná výbava pochází od kvalitních výrobců, od kterých už sami máte vybavení odzkoušeno, tak díky kvalitě zpracování i tyto dětské věci rozhodně vydrží několik sezon a dají se tak poslat dále do oběhu. Uděláte tak radost i další nastupující generaci. Boty půjdou nejrychleji, a při správné údržbě jako u vašich bot, poslouží klidně i dalším 2-3 mladým uživatelům. Lyže, a hlavně vázání, díky možnosti posunu zvládne i dvě sezóny. Každopádně kvalita zpracování a ohled na životnost je stejný jako u produkce pro dospělé.


Vyplatí se komplet?

Rozhodně ano. Dá se využít buď našeho zvýhodněného balíčku, nebo platí stejný slevový systém jako při nákupu dospělého vybavení.
Tedy 1+1= -15%, 1+1+1=-20%. Například při koupi bot, lyží a vázání, získáváte na nákup 20% slevu z běžných MOC cen. 
Více najdete na našich stránkách www.alpsport.cz. Materiál vám samozřejmě taky zkompletujeme, namontujeme a seřídíme.

A těšíme se na juniory ve stopě, až nás budou do kopce předbíhat. 😊