Powered by Smartsupp

Řecko – jak na Nový rok, tak po celý rok! Díl 2.

16 Autor: - 13.8.2018 - Cestování, Horolezectví / Lezení

Řecko nás jednoduše okouzlilo – krásné počasí, super lezení, milí lidé, kteří vám neustále cpou čerstvé ovoce a jiné pochutiny. Jakmile byl tedy jasný termín Jirkovy expedice, na kterou jezdí každý rok, nemusela jsem dlouho přemýšlet, kam se na jaře vydám já – zpět do Řecka! Tentokrát ale na Kalymnos.

Nejednou Jirka básnil o ráji na zemi a nejlepším lezení na světě. Brala jsem to trochu s nadhledem, ale zpětně musím říct, že nekecal. Ani trochu! Vyrazily jsme v holčičím složení: mamka, kamarádka Peťa, babička a já.

Plavba loďkou na Telendos

Plavba loďkou na Telendos

Zatímco my jsme s holkama chodily dopoledne do skal, babička se zatím slunila na pláži nebo na nás počkala v některé z místních kaváren.

Pohodička v Masouri

Pohodička v Masouri

Lezly jsme v sektorech Spartan Wall, Grande Grotta, Panoramica, Kalydna a jeden den se přeplavily na Telendos do sektoru Lambda s cestami, které měly až 50 metrů!

Panoramica

Panoramica

Super dlouhé cesty v sektoru Lambda

Super dlouhé cesty v sektoru Lambda

Konečně jsem pochopila, co jsou to ta kalymnoská „7ačka“ a jak pohodové může být lezení na OS.

Tufaland

Tufaland

Jeden den jsem si půjčily auto a projely celý ostrov, zastavily se v rybářské vesnici Rina a ochutnaly nejrůznější mořské potvory (z toho byla nadšená hlavně mamka).

Stálý resident sektou Grande Grotta

Stálý resident sektou Grande Grotta

Ani nevím, co mě na Kalymnosu uchvátilo nejvíc. Neskutečné cesty, jaké člověk nenajde nikde jinde, atmosféra městečka Masouri, západy slunce za Telendosem nebo prostě to, že když se Vám chce, tak můžete jet do sektoru lodí!

Na obhlídce ostrova

Na obhlídce ostrova

Řecko je neskutečně pohodová země a o lezeckých oblastech to platí dvojnásob. Takže plán na letošní Vánoce je jasný. To aby té „řecké“ pohody nebylo náhodou letos málo!