Powered by Smartsupp

Na kolo vždycky ve „dvou“

28 Autor: - 8.4.2020 - Představujeme

Gregory Drift 14

Teplé a slunečné počasí posledních dní i přes veškerá nařízení v současném nouzovém stavu přímo vybízí vyrazit ven. Teď zrovna čtu, že od 7.4. můžeme v přírodě s dodržením 2m sportovat bez roušky. Je čas do toho šlápnout. A jak jinak, než ve „dvou“. Seznámím vás se svým bajkovým parťákem.

 

Co dělá bajkový batoh opravdu dobrým bajkovým batohem?

Je to jeho zádový systém, resp. jeho rozpoložení a zejména nastavení. Drift a i ostatní batohy této kolekce jsou vybaveny Shift RS systémem – ten umožňuje vertikálně nastavovat bederák (tedy ne jak jsme zvyklí ramenní popruhy). Na kole jsme přeci jen stále v mírném předklonu a tak to co běžně užíváme na turistických batozích ve vzpřímené poloze tady prostě nefunguje.

 

Batoh musí sedět v horní části zad. A aby byl i při svižnější jízdě stabilní, musí jej držet bederák, který v tomto případě dle velikosti zad posouváme směrem dolů tak, aby byl opravdu na bedrech a ne jak je tomu ve většině případů přes břicho.

 

Co skrývá pod „kapotou“?

Batoh je v základu vybaven 3L vakem na vodu, s jednoduchou, a jednou rukou obsloužitelnou, aretací náustku. Kapsa na něj je oddělená, dá se tedy jednoduše doplňovat, aniž by se vak musel vyndat, ale díky dlouhému zipovému vstupu se velice snadno dá vyjmout bez nutnosti někde vyvlíkat hadičku.

 

Hlavní komora má organizér na standardní servisní výbavu – pumpička, duše, montpáky, nářadí, lepení. Pojme taky lékárnu, pár tyčinek, pouzdro brýle a případná druhá vrstva. Viz celková výbava.

 

Přední kapsa pamatuje na drobnosti včetně poutka na klíče. V horní části pak dobře dostupná kapsa na telefon, peněženku.

 

Z čela je velká pružná síťová kapsa na vše co je potřeba mít po ruce, v mém případě lehká nepromok bunda. Která zde taky relativně rychle uschne. Celý batoh má dva kompresní popruhy, které náklad dobře stáhnou a podpoří tak celkové vyvážení.

 

Levý popruhu je jak už jsme u Gregory zvyklí vybaven pružným závěsem na brýle, velmi praktická vychytávka. Na pravém klipsa na ukotvení hadičky vaku.

 

Ve spodní části samo nechybí poutko na blikačku.

 

Celý batoh je z poměrně bytelného materiálu, který snese i relativně slušně vody a to i když nebudete mít blatníky 🙂 Při větším znečištění (pokud jste opravdový bajker se mu nevyhnete) v pohodě snese i silnější proud z hadice. Vapku ale nedoporučuju a na kolo už vůbec ne!

 

Za mně je batoh opravdu všestranný. Pro cyklo výlety naprosto dokonalý, ale začal jsem ho brát i na kondiční svižné výšlapy, dá se s ním i něco odběhnout a teď pozor! Krom skutečného parťáka mi byl parťákem i na letošní Noci Tuleních pásů :-), ti kdo znají tak ví, že se na něm musí nést lyže a to se opravdu dá. 🙂

 

4 vlastnosti, 4 důvody proč ho doporučím

  • Perfektní posez na zádech a to i když zaberete
  • Solidní a bytelný materiál
  • Jednoduchá manipulace s vakem – vyndat / zandat
  • Širší využití

V nabídce i v dámském provedení. Více o litrážích, barvách a technických specifikacích najdete na našem eshopu.