Powered by Smartsupp

MOVEMENT… vášeň, moderní technologie a švýcarská preciznost

6 Autor: - 17.1.2018 - Představujeme, Skialpinismus od A do Z, Skialp / Freeride / Běžky

Dnes již tradiční průkopník a leader v oblasti FREESKI, výrobce lyží MOVEMENT, se zrodil v srdci Švýcarských Alp díky nadšení a touze sdílet svou lyžařskou vášeň tvorbou jedinečných a výjimečných lyží. To se stále daří, díky desítkám let práce motivovaného a zkušeného týmu, který neustále dokáže vynaložit maximum, překonat sám sebe a šířit filozofii MOVEMENT:

Náš svět je ten, kde sen je součástí reality
 a všichni, kdo mají stejnou filozofii, jsou zváni, aby se k nám připojili.

V sezóně 2017/18 přináší MOVEMENT výrazné změny v produktových řadách lyží zavedením nových technologií a jasnou vizí budoucnosti freeski a freetouring lyžování. Představme si některé řady a jejich inovace.

 

ŘADA ALL-MOUNTAIN & FREERIDE

ICON 89/95, BEYOND 88/94

Řada ALL MOUNTAIN slučuje možnosti pro sportovní i pokročilé lyžaře. Díky malému rádiusu (pouze 14 m) a oboustrannému rockeru je jízda vzrušujícím zážitkem.  I když se jedná o lyže do volného terénu, jsou současně velmi radikální i na tvrdém sněhu, kde se chovají jako skutečné sjezdové lyže.

Myšlenkou řady ALL-MOUNTAIN & FREERIDE je používat je s maximální všestranností, ve všech podmínkách, neustále se zlepšovat a nalézt uspokojení z jízdy

ICON 89

ICON 89

ŘADA APPLE

BIG APPLE, FIRST APPLE, SWEET APPLE, SPEED APPLE

Ideální touringové lyže pro vyznavače filozofie “POZNÁVEJTE VRCHOLKY HOR”.
APPLE jsou snadno ovladatelné, tolerantní lyže, určené do jakékoliv výšky a horského terénu a jsou svými vlastnostmi vhodné i pro začínající skialpinisty a skialpinistky.

Tyto lyže mají ultramoderní geometrii a velice lehkou konstrukci, na kterou se můžete spolehnout za jakýchkoliv podmínek. Pokud hledáte lehkou touringovou lyži, hledáte právě APPLE.

BLACK APPLE

BLACK APPLE

ŘADA TOURING & FREETOURING

VERTEX, APEX, VISTA

Řada lyží určených pro kombinaci klasického touringu a freetouringu je v sezóně 17/18  zdokonalena vyztužením dřevěného jádra uhlíkovými vlákny ve 2 osách v kombinaci se sklolaminátem. Lyže VERTEX, APEX, VISTA jsou odpovědí na náročné požadavky moderního skialpinismu.

Všestrannost, snadné i rychlé otáčení díky oboustrannému rockeru, vynikající přilnavost na tvrdém a kompaktním povrchu. Tyto vlastnosti Vám umožní cítit se velmi pohodlně při stoupání i sjezdu. Jedná se o nejuniverzálnější lyže z nabídky touringových lyží MOVEMENT.

VERTEX

VERTEX

ŘADA FREETOURING

SESSION, CONTROL, NEXUS

V reakci na požadavky trhu v oblasti skitouringu vzniká nová řada lyží FREETOURING orientovaných na pohyb ve volném terénu.

Lyže SESSION, CONTROL A NEXUS jsou novou generací lyží, využívajících technologii zpevnění dřevěného jádra 5 osami uhlíkových vláken. Tato konstrukce a rocker na špici zaručuje dokonalou kontrolu i v náročných sněhových podmínkách.

Nižší hmotnost a 100% výkon ve vysokohorském terénu byly hlavními požadavky při designování těchto lyží. Lyže SESSION jsou lahůdkou pro všechny horské specialisty, kteří hledají nové zážitky.

SESSION

SESSION

ŘADA ALPTRACK

ALPTRACK 84/89/94/100/106

Nová řada MOVEMENT ALP TRACKS je skutečný technologický zázrak.

Lyže z limitované řady ALP TRACKS je výsledkem přesné konstrukce, precizní ruční výroby a kombinace moderních technologií uhlíkových vláken s vysokou hustotou. Lyže je určena pro ty nejnáročnější skialpinisty a profesionální lyžaře hledající něco skutečně jedinečného.

Kompozice umožňuje výjimečný skluz a perfektní přechod mezi různými typy sněhu. Jádro lyže je ručně vyrobeno z ultralehkého dřeva stromu Karuba a střed lyže je zpevněn titanovou deskou. Díky těmto materiálům dosahuje hmotnost lyže neuvěřitelných 990 g (ALP TRACKS 84 při délce 169 cm).

Řada ALP TRACKS představuje vrchol technologických a výkonových pokroků v tomto odvětví.

 

CHCETE TO ZAŽÍT?

MOVEMENT JE TŘEBA POCÍTIT NA VLASTNÍ KŮŽI

Pravidelně pořádáme předváděcí a testovací akce, na kterých si můžete v praxi porovnat modely lyží, bot a vázání předních výrobců, vyzkoušet si různé filozofie pohledu jednotlivých výrobců na skialpové sporty. Pomůžeme Vám vybrat optimální kombinaci vybavení podle Vašich potřeb a zkušeností na míru právě pro Vás. Aktuální kurzy najdete v našem Kalendáři akcí

A pokud se na žádnou z našich akcí nedostanete, zkuste otestovat vybavení v našich Půjčovnách skialpového vybavení

Kompletní nabídku lyží MOVEMENT najdete na našeho eshopu www.Alpsport.cz.