Powered by Smartsupp

Lysacup… přezuto na zimní gumy SCARPA Neutron G

6 Autor: - 5.12.2017 - Představujeme, Aktivní trénink, Nezařazené

Tak na tuhle příležitost jsem čekala celý podzim. A že to bylo nekonečné, jako pro každou ženskou, která si domů donese nové boty a čeká, až bude příležitost si je obout.

Rozcvičení ... to se to poběží ...

Rozcvičení… to se to poběží…

Konečně pořádně nasněžilo, Lysacup neboli náš národní každovíkendový zimní etapový pohár v běhu na Lysou horu přestal být jízda na ledu a kamení a Beskydy pokryl mohutný závoj hlubokého prašanu. Ano, dříve to byl důvod obout skialpy a nabíhání zimních objemových kilometrů se stalo tabu. Ale jelikož čert nikdy nespí a trénovat se musí, nejlépe dvoufázově, takže ani skialpy neodkládáme do kouta. Nicméně teď tlapky přezouváme na zimní obutí SCARPA Neutron G.

Lysacup

Lysacup

Od parádně tlumící klasiky Neutron se liší tím, že botička je opatřena ještě svrchní nepromokavou vrstvou nad kotník, bacha, s elastickým lemem opatřeným suchým zipem (hubený kotník zajásal). Taky rádi skáčete do těch zamrzlých kaluží? Teď je můžete sbírat jednu za druhou a noha zůstane v suchu, a hlavně teple, ani mě – zatvrzelého ledonožce, nezábly nožky.

SCARPA Neutron G

SCARPA Neutron G

Ovšem největší radost mi udělala univerzálnost této zimní parády. Jedete na hory? Balíte si běžecké boty, trekové, kotníkové…sbalte jedny. V Neutronech G si zaběháte, střihnete celodenní speed hiking i sáňkování s dětmi. Překvapivá je i váha boty, není to žádný cvalík, ale jemná elegantní dáma, která si nebere servítky. V pohodě na ně upevníte řetízkové nesmeky, ale i horolezecké mačky, takže směle na vrcholky a konec výmluv, že je sněhu po kolena!

Majka Zelená

Majka Zelená

 

Neohrožená horalka a autorka textu: Marie Zelená (ALPSPORT Tým)
Foto: Lukáš Podolák