Powered by Smartsupp

Tipy na výlet (3. díl) – Krkonoše -> Pěkně svižně na Sněžku a zpět

16 Autor: - 5.12.2020 - Cestování, Radíme

Chystáme se na rychlo výstup, tzv. fast hiking na Sněžku a zpět. Dáme si trochu do těla. Start je v Peci pod Sněžkou u hotelu Pecr. Po zelené přejdeme přes Úpu a odtud už to bude jenom do kopce. Po zelené příjemně lesem stoupáme až na Růžohorky. Pokud to pojmete rekreačně, určitě se stavte na Děčínské boudě na vynikající krajíc domácího chleba s domácím tvarohem nebo sádlem, a škvarky.

Po žluté Kubátově cestě pokračujeme k mezistanici lanovky na Růžové hoře, ale po žluté(!), stále pokračujeme po svých. 🙂 Chováme se ohleduplně, jsme v první zóně. I když to tak tady poslední dobou nevypadá. Nad Růžovohorským sedlem, u bodu záchrany TK558, nás opustí zelená a my vstupujeme do poslední a zároveň nejstrmější části výstupu. Vrchol na dohled.

Na vrcholu odpočinek na Poštovně a pokud jedete na čas, tak vrcholovka a z pět. Dobrá zpráva, odteď stále z kopce. Pokud nespěcháme a jdeme víc rekreačně, tak tentokrát na Růžohorkách zastavme pro změnu na Horské boudě Růžohorky, a pošleme tam domácí ovocné knedlíky.

Zelená pasáž dolů pozor na kamenech. Sportovci pak místo knedlíků můžou ve spodní části zelené odbočit na žlutou a dojít se odměnit do Peckého pivovaru. Za mně dobrý. Po modré pak zpět do Pece, cca 10min.

Celková délka trasy: 23,2km
Stoupání: 829m
Klesání: 829m
To celé podle zdatnosti 3,5 – 5,5 hodiny
Mapa: turistická mapa trasy

Vyrazit co nejvíc na lehko, ale i tady, nic nepodcenit. Než vyrazíme, tak si nás Fagič opět zkontroluje.

 

BOTY SCARPA SPIN PONOŽKY POINT6 COMPRESSION KALHOTY MONTANE TRAIL SERIES TRIKO ORTOVOX 120 LIGHT
Námi osobně prověřená běžecká a trail runningová bota. Podrážka poskytuje vynikající stabilitu a záběr jak na tvrdém, tak měkkém povrchu, a to při zachování citu v chodidle. Díky nízké váze o ní ani nebudete vědět. Kompresní podkolenky by neměli chybět na žádném delším trailu. Zlepšují prokrvení, regeneraci a tím eliminují únavu svalu. Nezapomeňte po akci nechat ještě alespoň 20 minut na noze. Lehké, maximálně prodyšné kalhoty ideálně přilnavého střihu „elasťáky“  – eliminuje tření. Kvalitní a výkonné spodní prádlo je základ. V tomto případě technicky na tělo střižené, zonální materiál pro rychlejší schnutí, mix Merina a syntetiky. Opravdu rychlý odvod a schnutí. Merino udržuje optimální teplotu a hlavně triko vydrží dlouho odolávat zápachu potu.
Do eshopu Do eshopu Do eshopu Do eshopu

 

BUNDA MONTANE ALPINE EDGE BATOH GREGORY DRIFT 10 3D-HYD 1.0 BUNDA DIRECT ALPINE DRAGON 1.0 ČELOVKA PETZL SWIFT RL
Pro tyto aktivity ideální volba. Díky materiálu Chameleon LT poskytuje maximální prodyšnost, větru odolnost a částečnou voděodolnost. Je to sice primárně cyklo batoh, ale díky své kompaktnosti, prodyšným a dobře padnoucím zádům a popruhům skvěle sedne, tak že o něm vlastně ani nevíte. Navíc v ceně 3L Hydro vak – doplňování tekutin je základ. Izolační vrstva pro seběh z materiálu Technostretch Power Grid. Díky tomu dobře skladná, materiál opravdu rychle schne a při své nízké gramáži i dobře izoluje. Všude tam kde je potřeba dlouhodobý výkon a orientaci na větší vzdálenost by vám měl hledat cestu právě Swift. 900lm a jen 100g napovídají hodně. Lampa vybavena systémem Reactiv Lighting a spoří tak energii na horší podmínky. Anatomický pásek skvěle drží i při dynamických pohybech.
Do eshopu Do eshopu Do eshopu Do eshopu

 

HOLE LEKI MCT VARIO TA NESMEKY VERIGA    
   
Přináší nezbytnou trakci při výběhu skrz ruce, a stabilitu při seběhu. Nízká váha a složení segmentů na 43cm, budou v batohu vždy po ruce do akce. Nějaké ty gramy navíc, ale při sněhu a ledové krustě ve vyšších partiích nezbytná pomůcka, kterou užijete i při běžné turistice, zejména v podzimně zimním období. Stačilo jednou a už je vozím stále.    
Do eshopu Do eshopu    

 

Nějaká ta lehká čelenka, energetická tyčinka a samozřejmě nabitý mobil.