Powered by Smartsupp

Krátké zprávy

od

9.5. Zveme vás na na NORSKÝ DEN do prodejny Alpsport v Brně, 25.5.2016


 

5.5. Kaunertal  – poslední letošní skialp


Kaunertal  je malá vesnička v Tyrolských Alpách, krásné hory na skialp a lyžování na ledovci a všude kde se dá. Spaní na parkovišti a všudypřítomný pocit volnosti a nevázanosti. V této atmosféře jsme uzavírali asi už opravdu poslední skialpovou akci  s testem a porovnáním nových modelů lyži na příští sezonu.

20160430_104816_800x455

Rozdíl mezi modely APEX  a VERTEX od  MOVEMENTU  je minimální,  pro oba modely platí, co jim dáš to ti vrátí. APEX  je volném terénu jako ryba ve vodě a ocení jej zkušení lyžaři i ve větších rychlostech. Mohli jsme vyzkoušet  také lyže Wailer 99 tour 1 od DPS. Je to zajímavá lyže, které ale musíte přijít na chuť a své přednosti nejspíš ukáže v prachovém sněhu, na ten jsme ale neměli štěstí.

DSC_0252-800x450

Krásné  výlety s cca. 1000m převýšením nejsou problém, např. Glockturm 3353 na lyžích skoro až na vrchol. Nástupy jsou dobře vyznačené  s možností zaparkovat auto.

20160430_111342_800x455

Závěrem. Opravdu krásné místo,  kam se budeme vracet. Jirka, Roman a Honza

20160429_140102_800x455

 

14.3. „Teleweekend“ na Dolní Moravě úspěšně za námi


Na Dolní Moravě proběhl 3. a 4. závod Mistrovství ČR v telemarkovém lyžování a my byli u toho. Jeho součástí byla velmi atraktivní disciplína Paralell sprint. Jak to vlastně vypadá a co je jeho součástí se můžete podívat v odkazu na reportáž ČT. Z té je taky patrné, že podmínky byly opravdu náročné

Teleweekend na Dolní Moravě

Na sobotní testování a výuku telemarku nám ale slunce trochu posvítilo. 🙂

 

3.3. Pozvánka na „Teleweekend“ na Dolní Moravě 5.-6.3.2016


Chtěli bychom vás pozvat na další „Teleweekend“, tentokrát na Dolní Moravě. O víkendu 5. – 6.3.2016 se budou konat dva telemarkové závody: 5.3.2015 – Mistrovství České republiky 2016 (je zároveň 3. závodem Českého telemarkového poháru 2016) a 6.3.2016 – 4. závod Českého telemarkového poháru 2016.

Během obou dnů bude probíhat výuka telemarku zkušenými telemarkery i závodníky a bude k dispozici půjčovna telemarkového vybavení! Více informací najdete v „Kalendáři akcí„.

Těšíme se na vás u naší „Telepůjčovny“ ALPSPORT! 😉

 

1.3. Pozvánka na testovací den do Pece pod Sněžkou


Chtěli bychom vás pozvat na testovací den do Pece pod Sněžkou. Budete mít možnost otestovat si nejnovější vybavení pro kondiční, sportovní skialp nebo klasický skitouring na svazích sjezdovky Javor v Peci pod Sněžkou. Sníh jsme objednali, materiál připravili a místo zajistili. Tradiční testovací akce je určena pro širokou veřejnost a zároveň je to jedinečná příležitost k prvním skitouringovým krůčkům.

Co budeme testovat?
Skialpové vybavení
značek SCARPA, MOVEMENT, ATK a DYNAFIT.

Termín akce: sobota 5.3. (9:00 – 15:30), neděle 6.3. (9:00 – 15:30)
Místo konání akce: pod sjezdovkou Javor, Pec pod Sněžkou (hledejte stánek Alpsport a Dynafit)

Předpověď počasí v Peci pod Sněžkou (zdroj: Meteocentrum.cz)

Předpověď počasí v Peci pod Sněžkou (zdroj: Meteocentrum.cz)

 

22.2. Teleweekend na Klínech


Brzo jsme vstali, oblékli merino, udělali čaj do termosek (než se uvaří teledrink 🙂 ), naložili celou naší telepůjčovnu a za ranního rozbřesku vyrazili na Telemark festival Klíny 2016. Již 9. ročník Teleweekendu se i přes nepřízeň sněhové nadílky podařilo zorganizovat v lyžařském areálu Klíny. Testovalo se, učilo se, zahřívalo svařákem a hlavně večer závodilo 🙂

Opět se potvrzuje trend v nástupu nové technologie telemarku NTN – New Telemak Norm o kterou je rok od roku větší a větší zájem a tak půjčovna byla v opravdu velkém zápřahu 🙂 No a ve finále i na stupně vítězů si stále rychleji dojíždí borci a borkyně na NTN systému. Jak to celé vypadalo se můžete podívat v krátkém videu a fotogalerii.

 

17.2. 2016  ALPSPORT je volbou profesionálů!


ALPSPORT je dodavatelem Horské služby už od roku 2007. V minulosti „fasovali“, mimo jiné, skialp boty Scarpa Rush, nebo dnes už legendární Laser a Matrix. Letos jsme vybavili profesionální členy Horské služby botami SCARPA F1 EVO, lyžemi Movement Response a stoupacími pásy High Trail.

Lyžáky Scarpa F1 EVO 12164T

Scarpa F1 EVO 12164T

Movement Response 15054

Movement Response

 

 

 

 

 

 

 

12.2. 2016   Test skialpového vybavení na Dolní Moravě: SCARPA, MOVEMENT, ATK a DYNAFIT


Příští víkend si nic neplánujte, protože Vás zveme na test skialpového vybavení SCARPA, MOVEMENT, ATK a DYNAFIT na svazích sjezdovky areálu Dolní Morava.
KDY:  20.-21.2 (So 10:00 – 16:00, Ne 9:00 – 15:00)
KDE: u Hotelu Vista, Dolní Morava
Přehled testovaného vybavení najdete v Kalendáři akcí na https://blog.alpsport.cz/kalendar-akci/predvadeci-akce-dolni-morava-vybaveni-pro-fitnes-kondicni-skialp/
Těšíme se na vás. 😉

17.1. 2016   Dynafit „shop in shop“ na prodejně Praha – Vinohrady


Pro všechny milovníky volného pohybu v zimních horách, nadšené, zkušené skialpinisty, ale i začátečníky, jimž tato královská zimní disciplína nedá spát: v prodejně ALPSPORT v Praze na Vinohradech nově „Shop In Shop“ největšího specialisty v tomto oboru – Dynafit. Nabídka značky je široká od lyží, vázání, bot, oblečení až po všechn možné doplňky. Samozřejmostí našeho skial centra je montáž, tvarování botiček, poradenství a servis.

Vybírat můžete i z širokého spektra ostatních světových specialistů v oboru. Jsme připraveni vám poradit a vybrat tu nejoptimálnější sestavu na míru.
A když to k nám nestihnete přes den, tak se nic neděje… naše kočka nespí ani za tmy … 😉

 

 

 

 

 

 

 

14.1. 2016   Povánoční výprodej v ALPSPORTU začal!


Využijte povánočního výprodeje v ALPSPORTU! …máme něco pro každého 😉

 

 

 

 

 

 

22.12. 2015   PF 2016Vážení přátelé,
rok se s rokem sešel a jsou tu zase Vánoce. Za oknem to na prosinec příliš nevypadá, ale ta pravá zima určitě ještě přijde a vy si budete užívat hor a zimních radovánek. A jistě budete mít spousty příležitostí otestovat sportovní vybavení od nás, z ALPSPORTU. 😉

Chceme vám popřát krásné Vánoce plné radosti a příjemné nálady, všechno nejlepší do nového roku, hodně zdraví, štěstí a úspěchů. Mějte se krásně.

tým ALPSORT

 

11.12. 2015   Haute Route: Krásy a rizika alpské stopy


První beseda se zaklínačem bílého ticha, horským vůdcem Petrem Giacintovem alias Faggičem, je za námi. Držitel nejvyššího mezinárodního stupně kvalifikace horského vůdce UIAGM rozjel poutavý výklad o výšinách i pádech lahůdkové skialpinistické túry Haute Route. Přečtěte si celý článek, a pokud budete mít zájem se besedy osobně zúčastnit, máte ještě možnost 15.12. na prodejně ALPSPORT v Ostravě, a 16.12. na prodejně ALPSPORT v Brně.

Seno, sláma a horská idyla

Seno, sláma a horská idyla

Tak tohle už je skoro na cepoš

Tak tohle už je skoro na cepoš

Lahůdka. Kdo asi nese soudek..

Lahůdka. Kdo asi nese soudek…

 

 

 

 

 

 

 

 

28.11. 2015   Beseda „FINLAND EXPEDITION aneb kempování na sněhu“ je za námi


Byla tam zima, pořád vítr, ale i polární záře, nekonečná krásná krajina a málem jsme se tam nevešli… jako k nám na prodejnu 🙂 Děkujeme Honzovi za povídání o jeho cestě Finskem, krásné fotografie a spoustu zajímavých zkušeností se zimním putováním. Již teď se těšíme na příště 🙂

FINLAND EXPEDITION aneb kempování na sněhu

   FINLAND EXPEDITION aneb kempování na sněhu   FINLAND EXPEDITION aneb kempování na sněhu

 

28.11. 2015   Skialp na téma: Z Česka přes Chamonix do Zermattu


Připravili jsme si pro vás zajímavé setkání s několikanásobným absolventem kultovního přechodu Haute Route. Besedy, jejichž součástí bude i 12minutový film, proběhnou na našich prodejnách v Praze, Ostravě a Brně

Věříme, že tyto besední večery budou přínosem pro všechny, kteří chtějí zažít na skialpech „více zábavy a méně dřiny“.
Nevyhneme se ani tématům o nových trendech a vývoji  ve skialpu. Beseda je vhodná nejen pro začátečníky, ale i pro zkušené borce.

Termíny:

  • Prodejna ALPSPORT Praha, Vinohradská 38, dne  8.12.2015,  od 19:00
  • Prodejna ALPSPORT Ostrava, Tyršova 25, dne 15.12.2015 od 18:00
    Prodejna ALPSPORT Brno, Josefská 3, dne 16.12. od 19:00

Předpokládaná délka besedy: 1,5 hodiny
Občerstvení:  bio káva, čaj

 

 

Registraci získáte:

  • 50% na jednodenní půjčovné skialpového setu PREMIUM
  • jednorázovou slevu 25% z běžných cen na obuv SCARPA, ponožky POINT6, lyže MOVEMENT a batoh GREGORY
  • možnost vyhrát tričko nebo mikinu SCARPA (výherci budou vylosováni z účastníků besedy)

Pozn.: Jednorázovou slevu můžete použit i při nákupu přes internet – slevový kód zašleme  mailem.

 

Haute Route

 

19.11. 2015   FINLAND EXPEDITION aneb kempování na sněhu


Před časem jsme podpořili dvojici cestovatelů a dobrodruhů na jejich expedici zimním Finskem. Teď máme možnost se s nimi podělit o jejich zážitky, zkušenosti, fotky a nasát trochu té zimní atmosféry. Kdy a kde? 1.12. od 18:30 na prodejně ALPSPORT, Praha, Vinohradská 38.

FINLAND EXPEDITION - pozvánka

FINLAND EXPEDITION

FINLAND EXPEDITION  FINLAND EXPEDITION  FINLAND EXPEDITION  FINLAND EXPEDITION

 

14.11. 2015   Norský den v prodejně ALPSPORT Brno


Více informací najdete v Kalendáři akcí na adrese https://blog.alpsport.cz/kalendar-akci/icebreaker-2015-wine-cheese-day/

Norský den v prodejně ALPSPORT v Brně

Norský den v prodejně ALPSPORT v Brně

 

14.11. 2015   ICEBREAKER 2015 – Wine & Cheese day


Více informací najdete v Kalendáři akcí na adrese https://blog.alpsport.cz/kalendar-akci/icebreaker-2015-wine-cheese-day/.

ICEBREAKER Wine & Cheese day

ICEBREAKER Wine & Cheese day

 

21.10. 2015   Urban training v Brně startoval na naší prodejně ALPSPORT!


V Brně se mohli kolemjdoucí i kolem stojící zamýšlet, proč se dav „růžovek“ hrne po ulicích právě ve středu 21. října 2015.  Probíhal tu Urban training a celá akce se velmi povedla. 😉

 

14.10. 2015   Urban training na prodejně ALPSPORT v Brně!


Dne 21.10. startuje z naší prodejny v Brně, ulice Josefská 3, Kari Traa Urban training. Každý přihlášený obdrží tričko Kari Traa a spousty dalších dárků. Registrujte se na www.urbantraining.cz. Během akce je možné u nás zakoupit oblečení Kari Traa za exkluzivní ceny.;-)

 

7.10. 2015   Trailer k chystanému filmu WHISKEY BERBER od Kejda Ski Teamu


 

24.9. 2015   Urban training v Brně a na naší prodejně!


Už za 27 dní Urban training v Brně a na naší prodejně!!! Kari Traa v akci na Urban Tour. Děvčata, dámy registrujte se, místa ubývají…a cvičení zvládne každá z vás. 😉
A kromě hlavní ambasadorky Kačky Trdlové vás bude za Alpsport Brno treninkem provádět Johana Galušková. Těšte se.;-)
Registrujte se na http://www.urbantraining.cz/registrace/

 

23.9. 2015   Skialpová sezóna se blíží


 

22.9. 2015   Jak se leze bez rukou


Máte pocit,že vám chybí síla v rukou?? Vymlouváte se, že nemůžete dobře lézt když máte nějaká kila navíc?? Sledujte jak to jde i v 7+ bez rukou !!!
No asi má super lezky..nejsou to náhodou Scarpy??? 😉

 

21.9. 2015   Jak jsme trávili víkend na Kolínské boudě


Jak jste trávili víkend vy? My z ALPSPORTu (4 prodejny, vedení, p.účetní a pod.) měli setkání v Krkonoších na Kolínské boudě. Někteří to vzali přes Sněžku…:-)
Cílem bylo hlavně setkání všech, protože se většina zná pouze po telefonu. 🙂

Alpsport na Kolínské boudě - cesta na Sněžku

Alpsport na Kolínské boudě – cesta na Sněžku

Typický horský pes, samozřejmě je náš. :-)

Soudek s rumem fasuji jen v zimě 🙂

Výstup dal zabrat, masáž se hodila. :-)

Výstup dal zabrat, masáž se hodila. 🙂

Krásná příroda

Krása

Jak to, že přepážky přežily.

Jak to, že přepážky přežily

Skupinová fotka :-)

Skupinová fotka 🙂