Powered by Smartsupp

Bunda Direct Alpine ALPHA 2.0

7 Autor: - 31.10.2017 - Představujeme, Testujeme

Libereckou firmu Direct Alpine nemusíme dlouze představovat – z našich prodejen ji znáte už hodně dlouhou dobu. Mezi širokou outdoorovou veřejností je obecně známá a pyšní se velmi dobrou pověstí, kterou si po mnoho let trpělivě buduje hlavně díky vysoké kvalitě svých produktů. Na letošní zimu rozšířila svoji kolekci o lehkou izolační bundu Alpha. Jeden exemplář se nám dostal do rukou na důkladné otestování.

Bunda DIRECT ALPINE ALPHA 2.0 patří do rodiny lehkých zateplovacích vrstev. Důraz je kladen především na lehkost, sbalitelnost a prodyšnost. Svršek bundy je tvořen kombinací několika materiálů. Základní materiál Pertex Microlight  je na límci a v ramenou doplněn odolným Pertex Endurance. Tato kombinace se v minulosti tolik osvědčila např. u bundy Foraker. Kapuce, boky a předloktí jsou z materiálu Swing Cool. Ten je nejen lehký a odolný, ale také strečový. Díky tomu je bunda příjemně flexibilní a při mávání rukama (např. při lezení) se nevyhrnuje a stále sedí tak, jak má.

Střih je hodně propracovaný a obecně spíš na tělo, takže není problém přes Aphu hodit ještě nepropro bundu, když např. začne silněji pršet (samotná Alpha není nepromokavá, i když lehké mrholení ještě snese).  

Hlavní devizou je ovšem izolační materiál Alpha-Polartec, podle kterého se celý výrobek jmenuje. Jemné a prodyšné rouno je přišité v zónách na zádech, kolem ramen a na předních dílech bundy. V rukávech na předloktí a v bocích je vynechán. Alpha-Polartec je na dotek velice příjemný, takže vůbec nemrzí, že bunda nemá podšívku.

Bundu Alpha 2.0 nejlépe využijete při aktivitách, kdy vám záleží na kombinaci tepla, prodyšnosti a váhy. Oproti tradiční zimní softshellce je lepší prakticky ve všech ohledech. Přes svoji nápadnou lehkost je až překvapivě teplá. Navíc krásně dýchá – ani při delší zátěži nebyla bunda z vnitřní strany mokrá.  Nesmíme ale zapomínat, že se jedná o zimní náčiní.

Při našem testu ještě nepanovali úplně zimní podmínky a při zvýšeném tempu už bylo přece jen trochu vedro. O to příjemnější ale bylo zjištění, že při zastávkách se teplý komfort rychle srovná, hlavně díky vysoké prodyšnosti a odolnosti proti větru. To je pro mě hodně důležité hlavně v situacích, kdy se člověk nemůže nebo nechce při každé zastávce navlékat/vysvlékat. Třeba na štandu po hektické délce nebo během zastávky na běžkařské túře. Prostě jste v teple a v suchu. Dostatek kapes, stahování v pase, elastické lemovky na rukávech a spousta dalších detailů ještě zvyšují celkový komfort.

Bunda Direct Alpine Alpha 2.0 dokonale nahradí softshellovou nebo flísovou bundu. Navíc je oproti konkurentům lehčí a prodyšnější. Ideální na chladnější podzimní a jarní výlety do přírody nebo jako zimní podvlíkačka pod membránu. A když se pro ni člověk rozhodne, tak ho kromě izolace Alpha-Polartec navíc může hřát pocit, že takto propracovaná a inovativní věc vznikla od návrhu po vlastní výrobu výhradně v České Republice.