Powered by Smartsupp

Batoh Gregory Baltoro 2018

18 Autor: - 24.4.2018 - Představujeme, Novinky, Krátké zprávy, Testujeme
Začátkem dubna jsem měl příležitost otestovat nový batoh Gregory Baltoro 2018. Vzhledem k tomu že používám jeho dnes už legendární starší verzi, tak jsem měl co srovnávat.
Už na první pohled mě potěšila strečová, prodyšná síťovina na čelním panelu oproti půlené kapse u starší verze. Síťovina působí kompaktním dojmem, nehrozí tak, že ji někde odrbu o skálu nebo roztrhnu o větev stromu. Jednoznačný benefit pro mokrý ručník nebo plavky po ranní očistě, které se tak nemusí pařit v hlavní komoře.
„Gumicukovým pavoukům“ na  přichycení věcí už odzvonilo a tak je síťová kapsa vítaná. Taky francouzské sýry se tam dobře skladují. Pod síťovinou je ale přece jen schována i „zipovka“, ideální pro mapu, aby byla po ruce.
Pláštěnka je šikovně schovaná z vnitřní strany víka. Co je super, je vnitřní záložní „camel bag“ batůžek. Ideální na poflakování po pláži. Naopak ocenil bych oddělení spodní komory na zip místo plastových kolíčků, ale nic zásadního pro mé klobásky.
Co mě asi potěšilo nejvíc, přepracování zad z vnější, pohledové části. V Gregory zvolili kombinaci dvou typů síťoviny a meshe, pocitově tedy zůstalo Baltoro „sameťákem“, do kterého se těším i po probdělé noci u ohýnku.
Když mi příroda na treku nadělí horko a vlhko a není připravena dámská ručka, která by mě sušila, Baltoro 2018 už nebude na holé tělo tak příjemné jako starší verze, jednoznačně to ale vidím na delší životnost a tvarovou stálost textilie.
Díky prodyšné síťovině ve středové části zad batoh po ostrém výstupu rychle vysychá a eliminuje se tak dlouhodobé nepříjemné zavlhnutí polartecových mikin nebo bundy zvenku. To samé platí i pro ramenní popruhy.
Našel jsem i řadu dalších prvků, na které jsem zvyklý – kapsičky na bederáku, pogumovaný protiskluz, odnímatelná výztuha středového panelu, uchycení karimatky či trekových hůlek. Pro mě jasná volba!