Powered by Smartsupp

ATK BINDINGS: dokonalost, krása a bezpečnost na skialpových lyžích

11 Autor: - 23.10.2017 - Představujeme, Skialpinismus od A do Z, Skialp / Freeride / Běžky

Severoitalská Modena, kde má průmysl, technologie a inovace více než stoletou tradici, je kromě světových fenoménů jako Ferrari, Lamborghini, Maserati nebo Ducati také líhní dalších talentů, a také ATK Bindings. (All Technology Keys)

Rodinný podnik  famiglia Indulti je celosvětově známý pro vysokou úroveň vývoje, přesnosti a kvality technologické výroby (původně chirurgické nástroje). Od roku 2006 dokazují  svou značkou ATK bindings mimořádný talent ve vývoji skialpových vázání.

Už po dvouletém vývoji lehkých závodních vázání firma zabodovala na světovém šampionátu Ski Mountaneeringu a prestiž značky začala dostávat obrátky. Ambice „rodinného klanu“ ale sahaly mnohem výše, a tak ATK brzy poskytla špičkové technologie i v segmentu rekreačního skitouringu. Veškerá vázání jsou vyráběna přímo v italském Fiorano Modenese pomocí C.N.C technologií a strojů.

 

Kategorie Race

Znalosti, zkušenosti, testování, inovace, vývoj, vášeň, odlehčení, nové materiály … ATK je zrozeno pro závody, nyní více než kdykoliv předtím.

R.C.A. World Cup s 90 gramy představuje nejlehčí nekarbonové skialpové vázání na světě. Dominují u něj technologie Monolink 2.0 a Rolling-in System.

R.C.A.

R.C.A.

Revolution 2018 (105 g.) Další zdokonalení vázání oceněného jako vázání roku 2016. Vylepšené nastupování, snadnější ovládaní špičky díky delší páčce  … jde přece o každou vteřinu!

Revolution 2018

Revolution 2018

SL Evo World Cup (110 g.) patří k nejoblíbenějším a nejpoužívanějším vázáním mezi skialpovými závodníky.

SL Evo World Cup

SL Evo World Cup

SLR Lightweight (115 g.) je určeno pro uživatele s nižší váhou (do cca 70 kg), ženy a juniory. Integrovaný háček na “haršajsny”.

SLR Lightweight

SLR Lightweight

Trofeo (145 g.) Vázání vychází ze SL EVO doplněném o možnost otáčení paty dle sklonu svahu (0+37 mm).  Novinka pokrývá požadavky závodníků, hobíků, fitness a extrémních lyžařů. Vypínací síla je pevně nastavena (4,6,8,10 DIN).

Trofeo

Trofeo

 

Kategorie Speed Touring

Nízká hmotnost zažitá u závodních vázání je doplněna o posílení bezpečnosti ve dvou úrovních, ať už tvrdostí patní podkůvky nebo nastavení boční vypínací síly pomocí šroubku. Maximální výkon v minimalistickém stylu.

SRL Release (135 g.) Vázání přebírá špičku z modelu SL EVO. Hmotnost téměř závodní v kombinaci s 3 polohami pro chůzi a možností vypínací síly na patě nově ve dvou úrovních.

SRL Release

SRL Release

Haute Route 2.0 (175 g.) V jednoduchosti je síla, tak proč nezkombinovat “silnou” patu RT 2.0 s klasickou závodní špičkou. A lehké vázání, které ocení i sjezdařský nadšenec, je tady! Nově je stoupací podložka součástí patky (0+36+50 mm) a nechybí “sichrák”. Vypínací síla 5-10 DIN.

Haute Route 2.0

Haute Route 2.0

SLR Logic (180 g.) patří do nové kategorie ultralehkého skialpového vázání, která nabízí bezpečnější vázání při zachování minimální hmotnosti. Ideální pro trénink a rychlé výstupy s možností použití více typů skialpových bot díky podložce R01 (rozsah posuvu 30 mm).

SLR Logic

SLR Logic

 

Kategorie Skitouring

Vázání, ve kterém se odráží poznatky ze závodní kategorie, ale je určené pro ty, kteří požadují mimořádnou lehkost pro rychlý výstup, posílení bezpečnosti a dokonalou kontrolu při náročných sjezdech.

RT 2.0 (290 g.) Výstup s lehkostí a v pohodě; rychlý a přesný sjezd za všech sněhových podmínek. To je odpověď na otázku, proč je toto vázaní tolik oblíbené mezi horskými vůdci a záchranáři po celém světě. Jedno z nejlehčích touringových vázání na trhu včetně podpatku, brzdy a posuvné paty (30 mm). Nově nastavitelné 3 stoupací polohy paty (0+36+50 mm), snadno a rychle pomocí hůlky. 

RT 2.0

RT 2.0

RT 2.0 Lightweight (290 g.) Díky rozpětí vypínací síly 4-8 DIN a měkčího nášlapu špičky je pravou volbou pro ženy a juniory.

RT 2.0 Lightweight

RT 2.0 Lightweight

 

Kategorie Freeritouring

Lyžařská bota jako přikovaná, absolutně žádný náznak torze, přirozený pohyb v chůzi a vynikající vlastnosti při dravém sjezdu, precizní zpracování na CNC strojích a řada inovací … to je vázání pro váš freeridový trip.

Raider 12 2.0 (350 g.) Jednička od ATK v sekci free-touringu. Celokovové provedení = dlouhá životnost. Bezkonkurenční nastavení 5 poloh paty pro stoupání jednoduše ovládaných hůlkami. Doplněk Free-ride spacer (AL07) vám umožní lepší ovládaní i širší lyže v náročných sněhových podmínkách. Vypínací síla vázání je 5-12 DIN.

 

Raider 12 2.0

Raider 12 2.0

 

Freeraider 14 2.0 (395 g.) perfektní přenos energie mezi botou a lyží. Vázání pro vyznavače hlubokého sněhu a prašanu. Jasnou předností je nastavení 5 poloh paty pro chůzi a vypínací síla 8-14 DIN při mimořádně nízké váze. Free-ride spacer (AL07) už ve výbavě.

FREERIDER 14 2.0

Freerider 14 2.0

 

Malý “slovníček”

Monolink Technology pro pevnější sevření boty ve vázání, zlepšení stability a snížení váhy. Verze 2.0  je zapouzdřena a pohybuje se jenom jedna čelist, takže u závodních vázání ještě zjednoduší a zrychlí nastupování. U verze 1.0 je pohyblivá pružina z jedné strany a při nástupu se pohybují obě čelisti.

Easy Entry System díky kterému i při výrazném odlehčení vázání lze botu velmi rychle a jednoduše  zapnout do vázání i ve ztížených podmínkách.

Rolling-in System je inovativní technologie, kdy za použití válečků snižuje při nastupování třecí sílu a chrání pružinu i botu před nadměrným opotřebením.

Release Adjustment nastavení boční vypínací síly v různých rozpětích dle typu vázání.

CAM Release System –  umístění pinů (v lehkém zakřivení; ne vodorovně) na patě v případě pádu umožní bezpečnější vypnutí z vázání při překročení vypínací síly.

Heel flap with Raiser možnost nastavení stoupací polohy (0+36 +50mm).

Magneto heels flap system umožňuje nastavení až pěti poloh paty (0+38+41+48+58 mm) při chůzi a vše jednoduše ovladatelné hůlkami. Tři základní polohy se nastaví při otočení paty + další dvě polohy bez nutnosti otáčení paty.

 E.R.S. Elastic Response System – při nárazu (např. doskok)  redukuje pružina tlak boty na patu vázání (eliminace poškození paty vázání nebo zlomení lyže).

Up-hill Hardness Variator – nová technologie, která umožňuje pět různých nastavení tuhosti špičky ve stoupacím módu z hlediska komfortu chůze ( možnost rozdílného nastavení např. u dámských a větších pánských bot i s ohledem na snadnost  manipulace s pákou pro výstup).

Umístění brzdy na špičce vázání  má výhodu stále aktivní brzdy dokud není bota upnutá ve vázání ať už ve sjezdovém, nebo stoupacím módu.

Kevlar Core Leash hollow (sichrák) eliminuje ztrátu lyže při pádu.

Integrated Crampon Hooks umožňuje rychlé přidání nebo odebrání maček (haršajsen).