Powered by Smartsupp

Novinky od ATK – část I. – RACE, SPEED TOURING

9 Autor: - 15.11.2019 - Představujeme, Novinky

ATK BINDINGS: „Bezpečnost, inovace, kvalita a lehkost … ideální čtyřkombinace správných skialpinistů“

Severoitalská Modena, kde má průmysl, technologie a inovace více než stoletou tradici, je kromě světových fenoménů jako Ferrari nebo Lamborghini také líhní dalších talentů, a to v odvětví skialpu – ATK Bindings.

Rodinný podnik famiglia Indulti, je celosvětově známý pro vysokou úroveň vývoje, přesnosti a kvality technologické výroby. Původně firma GIMEC (Giovanni Indulti Mechanics) prokazuje od roku 2006 se svou značkou ATK bindings (All technology keys) talent také ve vývoji skialpových vázání, ať už špičkových závodních modelů z řady World Cup, nebo standardních ski touringových a freeridových vázání.

Po dvouletém vývoji lehkých, závodních vázání firma zabodovala na světovém šampionátu Ski Mountaneeringu a prestiž značky začala dostávat obrátky. Ambice „rodinného klanu“ ale sahaly mnohem výše, a tak ATK brzy poskytla špičkové technologie v celém segmentu skitouringových vázání.


Kategorie Race:
Snažíte se vždy o vítězství?

Extrémní lehkost, citlivost a snadné použití
Seznamte se s novou kolekci závodních vázání …

Znalosti, zkušenosti, testování, inovace, vývoj, vášeň, odlehčení, nové materiály … ATK je zrozeno pro závody, nyní více než kdykoliv předtím.

 

R.C.A. World Cup

… se svými 90 gramy představuje nejlehčí nekarbonové skialpové vázání ve světě závodního skialpinismu.

Dominuje zde technologie Monolink 2.0, kdy je jedna z čelistí špičky pevnou součástí podesty vázání. Výsledkem je tak daleko větší úhel rozsahu pohybu při chůzi a zároveň špičková tuhost a stabilita. V patě použil tým ATK inovativní technologii Rolling-in System. Extrémně tuhá titanová pružina ve tvaru podkovy je dostatečně pevná, ale piny zároveň nevyvíjí na botu přílišný tlak a zamezují tak přílišnému opotřebení boty.

Ideálně použít s lyží: šířka: 60-68 mm, hmotnost do 700 g.

Kompletní informace a ceny ZDE

 

Revolution 2020

… jen o málo těžší, 105 gramové vázání představuje dokonalou kombinaci lehkosti, odolnosti a závodních možností.

Důkazem je vítězství Axelle Mollareta na MS 2019. V patě byla aplikována technologie Rolling-in System, ve špici kombinace systémů Easy-Entry a Fast-In, díky kterým i při výrazném odlehčení vázání a ve ztížených podmínkách lze botu velmi rychle a jednoduše zacvaknout.

Ideálně použít s lyží: šířka: 60-68 mm, hmotnost do 700 g.

 

SL World Cup

110 gramů vážící inovovaný evergreen, který je na topové skialpové scéně od roku 2011.

Ve špici je použitý Monolink 1.0 a Semi-Automatic Locking System. Nově včetně Rolling-in Systému. Vázání je synonymem pro lehkost, spolehlivost a výkon.

Ideálně použít s lyží: šířka: 60-82 mm,, hmotnost do 800 g.

 

SL Lightweight World Cup

… vychází ze SL World Cup, ale má měkčí pružiny a proto je vhodné pro juniory a ženy. Váha 110 gramů a použitý Monolink 1.0 a Semi-Automatic Locking System nově včetně Rolling-in Systému posune hranice vašeho výkonu.

Ideálně použít s lyží: šířka: 60-82 mm, hmotnost do 800 g

Kompletní informace a ceny ZDE

 

Trofeo

… vázání s hmotností 145 g. je ideální pro začínající závodníky a hobbíky.

Trofeo vychází ze závodního SL WC doplněného o možnost Patky pro výstup dle sklonu svahu. Easy Entry Systém a Monolik 1.0. V nabídce vypínací síly 4, 6, 8, 10.

Ideálně použít s lyží: šířka: 60-82 mm, hmotnost do 1.000 g.

Kompletní informace a ceny ZDE


Kategorie Speed Touring:
Nebojte se nových výzev !!!

Extrémní lehkost, pevnost a všestrannost:
Seznamte se s novou kolekci speed touringových vázání …

Rychlé kondiční výšlapy nebo několikadenní náročné přechody nejen alpskými velikány, v této kategorii jsou vyvinuta vázání právě pro vás.

 

Trofeo Plus

… vázání Trofeo dodávané s doplňky – posuvná podložka (rozsah posunu paty 30 mm), SRA uchycení maček a sichrák pro zvýšení bezpečnosti při rychlých kondičních výšlapech nebo přechodech. Easy Entry Systém a Monolink 1.0.

Ideálně použít s lyží: šířka: 75-95 mm, hmotnost do 1.300 g.

Kompletní informace a ceny ZDE

 

Haute Route 10

… vylepšená varianta modelu Haute Route 2.0. 

Nově je stoupací podložka součástí patky včetně magnetu (Magneto Heel Flaps) pro její komfortnější přepínání při výstupu. Vypínací síla 5-10 DIN. Dodávané s posuvnou podložkou (rozsah posunu paty 30 mm), SRA upevnění maček a sichrákem. Easy Entry Systém a Monolink 1.0, Cam Release Systém. Již název vázání napovídá o jeho ideálním použití …. dlouhé náročné přechody, které zvládnete bezpečně a přitom nalehko (165 g.).

Ideálně použít s lyží: šířka: 75-95 mm, hmotnost do 1.300 g.

Kompletní informace a ceny ZDE

Nová vázání řady touring a free-touring si můžete přečíst v dalším příspěvku NOVINKY OD ATK – ČÁST II. – TOURING, FREETOURING

 

Malý “slovníček”

Patentované technologie:

  Monolink 1.0 a 2.0
Monolink Technology pro pevnější sevření boty ve vázání, zlepšení stability a snížení váhy. Verze 2.0 je zapouzdřena a pohybuje se jenom jedna čelist, takže u závodních vázání ještě zjednoduší a zrychlí nastupování. U verze 1.0 je pohyblivá pružina z jedné strany a při nástupu se pohybují obě čelisti.
    Fast-In Systém – velmi jednoduchý a intuitivní nástup do špičky vázání
  CAM Release System
Umístění pinů (v lehkém zakřivení; ne vodorovně) na patě v případě pádu umožní bezpečnější vypnutí z vázání při překročení vypínací síly.Video https://www.youtube.com/watch?v=ZG5TjtIyQps
  E.R.S. Elastic Response System
Při nárazu (např. doskok) redukuje pružina tlak boty na patu vázání (eliminace poškození paty vázání nebo zlomení lyže).
  Magneto heels flap system
Umožňuje nastavení až pěti poloh paty podle modelu vázání (0+38+41+48+58 mm) při chůzi a vše jednoduše ovladatelné hůlkami. Tři základní polohy se nastaví při otočení paty + další dvě polohy bez nutnosti otáčení paty.Video https://www.youtube.com/watch?v=iscpDo7C3hg
  Snow Pack Proof
Speciální konstrukce špičky, která eliminuje nabalování sněhu. 
  Up-hill Hardness Variator
Nová technologie, která napomáhá správné aretaci špičky pro různé modely bot a uživatele.Video https://www.youtube.com/watch?v=UZvdecho6Es
  Easy Entry System
Díky kterému lze botu velmi rychle a jednoduše zapnout do vázání i ve ztížených podmínkách (doraz u pružin špičky).Video https://www.youtube.com/watch?v=95X-AeNkU2s
  Rolling-in System
Inovativní technologie, kdy za použití válečků snižuje při nastupování třecí sílu a chrání pružinu i botu před nadměrným opotřebením.

Další vychytávky:

Umístění brzdy na špičce vázání má výhodu stále aktivní brzdy dokud není bota upnutá ve vázání ať už ve sjezdovém, nebo stoupacím módu.

Kevlar Core Leash hollow možnost uchycení sichráku, eliminuje ztrátu lyže při pádu.

Integrated Crampon Hooks umožňuje rychlé přidání nebo odebrání maček (haršajsen).