30 l bylo málo a 40 l bylo moc.

0 Autor: - 20.6.2023 - Krátké zprávy, Aktivní trénink, Radíme, Turistika / Camping
30 l bylo málo a 40 l bylo moc.

 

Hledala jsem řešení na vícedenní treky a výlety.
Pravda, když máte kvalitní lehounké vybavení, je to mnohem snazší. Do třicítky jsem jakž takž nacpala podzimní bivakovací výbavu, ale už nezbývalo moc na jídlo a případně set pro vaření. Do čtyřícitky jsem pak nandávala zase zbytečnosti a batoh se pro mých tělesných 52 kg stal po několika dnech neunositelný.

Volba padla na 35 l Gregory Facet v dámské variantě a velikosti.

Tohle je jedna z největších výhod Gregory batohů. Je potřeba opravdu dbát na výběr velikosti s ohledem na tělesnou konstituci a tak na mou výšku 170 cm a tělo cca velikosti S vybíráme v Alpsportu od Gregory nabídky nejmenší možnou variantu dámského batohu – S.
Na první pohled jsou batohy krásně propracované a každý záhyb, kapsa nebo síť má svůj význam. Batoh je vybaven jak pláštěnkou, tak volitelným vrchňáčkem/víkem. Ten je výhodný v tom, když nepotřebujete tolik místa a svrchní víko úplně sundáte a místo něj dáte pouze menší a skladnější vrchňáček. 
Posazení na zádech a celkový tvar batohu drží důmyslná zádová konstrukce. Pravda, tímto batoh nepatří mezi nejvyšší třídu ultra light batohů, ale za tu stabilitu při nošení nákladu to častokrát stojí za zvážení. Obzvláště pro nás, pacienty s věčnou skoliózou. Materiál je opravdu kvalitní a funkční, a tak mi ani nevadí nenápadné barvy, ve kterých jsou batohy nabízeny. 
Co mě opravdu nadchlo, tak bederák s rozměrnými kapsami. Nabídnou místo pro telefon, opalovací krém, klíče, sladkosti, zkrátka vše drobné, co nechcete úplně lovit z velké hlavní kapsy, nebo víka batohu.
Boční kapsy ze síťoviny stejně jako přední otevřená kapsa na prostřední popruh pojmou jak litrové lahve s vodou, tak větší předměty typu bund, helmy, (trsu bánánů :)) Prostě něco většího. Já třeba v jedné bočnici nosím lahev s vodou a ve druhé přezůvky/sandály. Větrovka krásně vleze do přední.
Peněženku a doklady bych také ráda měla po ruce, ale do těch otevřených kapes si ji netroufám nikdy dát, a tak zpavidla bývá zavřena na zip zevnitř vrchního víka.
Když bylo potřeba, batoh jsem vzala i na okružní jízdu z práce, byť vozit na zádech notebook s příslušenstvím není nejpohodlnější na 85 km výlet v rámci jednoho dne 🙂

 
Každopádně se Gregory Facet takhle pasoval do role nepostradatelného univerzálního parťáka na výlety všeho druhu s různorodou výbavou, od kancelářských pracovních pomůcek, až lezecké věci s lanem.
Baví mě využívat věci na max a ještě víc mě baví pak plně využívat všechny vychytávky a detaily, se kterými byly zkonstruovány. Odměnou je nejenom skvělý pocit, ale nakonec i příjemný výlet, kdy vím, že všechno funguje, jak má, protože mám k tomu kvalitní a propracované vybavení 🙂

Maruška na své mnohakilometrové  procházce z práce.