Powered by Smartsupp

2 roky v botách Scarpa Mescalito

16 Autor: - 1.7.2020 - Představujeme
Po zhruba dvouletém každodenním používání horským vůdcem vypadají Scarpy Mescalito takto (dnes vyfoceno).
 
Trekovky Scarpa Mescalito po 2 letech používání

Trekovky Scarpa Mescalito po 2 letech používání

 
Nosím je celoročně do města a do lesa, k tomu je používám při nástupech v horách a ke skalám. Nejvíce dostávají na frak na ferratách a při lezení lehčích vícedélek. Loni jsem s  nimi absolvoval nějaké výstupy v Tatrách a vícedélky ve Švýcarsku, samozřejmě v létě.
 
Ti co mě znají vědí, že dávám botám a veškerému materiálu co nosím v horách dost zabrat, a co není kvalitně zpracováno, se prostě pod mýma rukama a nebo nohama rozpadne.
 
Trekovky Scarpa Mescalito, po 2 letech používání

Trekovky Scarpa Mescalito po 2 letech používání

 
Spočítal jsem to a dal si záležet na počtech. Strávil jsem v těchto bačkůrkách 🤨cca 3500 hodin,  já tomu říkám pracovní hodiny. A Mescalito prošly tímto testem na jedničku. Vibramová podrážka je stále nesešlapaná, ačkoliv je vidět, že dostala co proto. Švy drží a ani uvnitř není bota sešlapaná. Asi by to už chtělo vyměnit vnitřní vložky, jsou tam stále ty originály, ale tomu se není co divit.
Boty jsem mazal jen bezbarvým včelím voskem a občas je umyl, ale poctivě se přiznávám, že žádný velký servis jsem jim nevěnoval. Stále si drží svoji měkkost a kůže není ztvrdlá.
 
Když to shrnu: Bota je  dobře šitá a z kvalitního matroše, dobře obepíná nohu a stále zachovává tvar a je uvnitř příjemně měkká.
Podrážka na skále dobře drží a co je mi příjemné, že špička stále drží dobrý a pevný tvar při lezení, v podstatě částečně nahradí lezečku.
 
Doporučuji tuto botu jako dobrou volbu na ferraty a na chůzi s batohem, řekněme do 15 kg, na lehčí až střední trekking. Ať se daří vyrábět Scarpě takovýhle kopyta pro lidi jako jsem já, na práci i pro volný čas.
 
 
Roman Kozelka, Horský vůdce UIAGM a správce via ferraty ve Slaném
 
 
 
 
Trekovky Scarpa Mescalito na www.Alpsport.cz
 

Trekovky Scarpa Mescalito na www.Alpsport.cz